GLİKOZSUZ BAKLAVA


antepsan baklava

2014 yılından bu yana çalışmalarını, 1000 metrekare kapalı alana sahip, modern ve hijyenik koşullar altında üretim yapılan Gaziantepte ki tesislerinde sürdürmektedir. Antepsan Baklava üretim tesislerinde günlük baklava üreterek mağazalara taze baklava göndermektedir. Şerbetli tatlılar, unlu mamüller ile geniş ürün grubunu üstün kalitede üretmenin gururunu yaşamaktadır. Güçlü Ar-Ge kadrosu ile en güzel lezzetleri buluşturup müşterilerin keyif almasını önemsemektedir. Gaziantep’te faaliyetlerini sürdüren Antepsan Baklava ürünlerindeki lezzetin oluşumunda en büyük faktör kaliteli, güvenli ve tüketici sağlığının ön planda tutulduğu bir üretimin gerçekleşmesidir.

Kalite ve Ustalık ile oluşan Üretim;

Hazırladığı baklavalarla damaklara en iyi lezzet deneyimini yaşatan Antepsan Baklava yıllardır en önemli prensibi “kalite” olmuştur ve bu anlayış daima devam edecektir.

Başta baklava çeşitleri olmak üzere Antepsan baklava üretim tesislerinde hazırlanan tüm lezzetler, birinci kalite hammaddelerle Türkiye’nin alanındaki en maharetli ustaları tarafından hazırlanmaktadır. Geçmişten bugüne, yaşanan değişimler hiçbir zaman için Antepsan Baklavanın kaliteli üretim anlayışına yansımamıştır.

Baklava: Tatlının Sanat Hali

Gaziantep baklavasının serüveni un, sadeyağ, fıstık ve ustanın el emeğinin birleşmesiyle başlar. Baklava hamurunun açılması unlu mamuller içerisinde en çok ustalık gerektiren işlemlerden biridir. Bu yüzdendir ki bir baklava ustasının yetişmesi 8-10 yıllık bir süreç gerektirmektedir.

Hamurun açılmasında unun cinsi, hava durumuna göre hamura katılacak su miktarı, nişasta kalitesi ve hamura yediriliş şekli baklava yufkasının son haline gelmesinde başrol oynayan etkenlerden sadece birkaçıdır. İçerisinde kesinlikle katkı maddesi, yapay tatlandırıcı bulunmayan Antepsan baklavası, hamurunun hazırlanışından tabakta ikram edilene kadar, tıpkı bir saat gibi her bir faktörün birbiriyle bağlantılı, uyumlu ve seri ilerleyeceği bir süreç gerektirir. Herhangi bir aşamada yapılacak en ufak bir hata, baklavaya en iyi tadımı vermesini engeller. En iyi sert buğdaydan elde edilen un, baklava için en ideal olan undur. Sadece un değirmeninde işlenerek üretilir. Antep’in boz iç fıstığı ve Urfa sadeyağı da Antepsan baklavalarını özel kılan, dünyanın hayran olduğu bir lezzet haline dönüştüren faktörlerdendir.